مقالات

10 ایده جذاب برای تزیین اتاق خواب با وسایل ساده

تزیین اتاق خواب با وسایل ساده

اتاق خواب به عنوان یکی از مهمترین بخش های هر منزلی به شمار می آید، جایی برای استراحت و دور شدن از دغدغه های روزمره، حال آنچه مهم است چیدمان و تزئین اتاق باید به گونه ای باشد که وقتی شما برای استراحت به آن مراجعه می کنید احساس خوب و آرامش به شما منتقل کند و بتوانید با وسایل آن ارتباط بگیرید؛ در مقالات پیش تر در رابطه با راهنمای جامع خرید تخت دو نفره صحبت کردیم حال در این مقاله به بررسی چند ایده جذاب برای تزئیین اتاق خواب با وسایل ساده و در دسترس می پردازیم تا بتوانید با کمترین هزینه ممکن اتاق خواب خود را به زیبایی تزئین کنید.

 

نکات مهم برای تزئین اتاق خواب

ابتدا قبل از چیدمان و تزئین اتاق خواب لازم است برخی نکات را یادآور شویم تا تزئین و چیدمان را با استفاده از هر لوازم و سایلی اشتباه نگیرید و به اشتباه اتاق خواب خود را به یک محیط شلوغ و بی نظم تبدیل نکنید:

  1. ابتدا توجه کنید اتاق خواب شما انباری نیست، بنابراین در انتخاب لوازم و سایل آن دقت کنید و وسیله ای را که جایی در هال و پذیرایی یا آشپزخانه برای آن پیدا نمی کنید به اتاق خواب منتقل نکیند، زیرا اتاق خواب جایی برای آرامش بدن، چشم ها و ذهن شما است پس لازم است از هرگونه لوازم اضافی خالی شود.
  2. اتاق خواب شما موزه نگهداری ادگاری و اشیای قدیمی نیست، برخی افراد اتاق خواب خود را به یک موزه تمام عیار تبدیل می کنند و بیش از ده ها عکس از تمامی فامیل را در آن جای می دهند اما غافل از آنکه استفاده از وسایل و یادگاری های مختلف یا قابل عکس های متنوع تمرکز شما را حین خواب از بین می برد.
  3. برای تزئین اتاق خواب حتما لازم نیست به سراغ خرید لوازم گران قیمت بروید، شما تنها با استفاده از تکنیک های کارآمد و وسایل ساده و در دسترس می توانید تمام فضای اتاق خواب خود را به شکل خیره کننده ای دکور کنید.
    ایده های جذاب برای تزئین اتاق خواب با وسایل ساده

 

قطعا در اطراف شما وسایل بسیار زیادی وجود دارد که کاربرد خاصی ندارد و زمان زیادی بی استفاده مانده است و یا حتی اگر به انباری منزل خود سر بزنید قطعا با وسایل بسیار زیادی مواجه می شوید که سال ها بلا استفاده بوده اند و جزو وسایل دوریختنی به شمار می آید اما شما می توانید با کمی خلاقیت و استفاده از این لوازم اتاق خواب خود را به بهترین حالت ممکن تزئین کنید.

 

تزیین اتاق خواب

تزیین اتاق خواب

1-تزئیین اتاق خواب با چوب

چوب یکی از تجهیزاتی است که استفاده از آن در هر فضایی باعث ایجاد آرامی می شود و می تواند احساس خوبی را به شما منتقل کند زیرا از طبیعت بدست آمده است و انرژی طبیعت را به شما انتقال می دهد؛ بنابراین با استفاده از چوب در برش های متفاوت دایره ای، مستطیلی و… می توانید انواع قفسه های چوبی، شلف، ساعت دیواری یا حتی میز و صندلی ساده بسازید و اتاق خواب خود را به زیبایی تغییر دهید.

 

2-تزئیین اتاق خواب با استفاده از بطری های شیشه ای

با استفاده از شیشه های خالی نوشیدنی های مختلف که در رنگ های متفاوتی در بازار موجود است می توانید گل های طبیعی را درون این شیشه ها قرار دهید و تا مدت طولانی گل ها سالم در آب می ماند و رشد می کند، استفاده از بطری های سبز رنگ با تعداد بالا بر روی یک میز استیل یا اگر اتاق شما دارای پنجره است قرار دادن آن کنار پنجره می تواند علاوه بر زیبایی اتاق خواب به تولید اکسیژن و تمیز کردن هوای اتاق نیز کمک کند.

 

3-تزیین اتاق خواب با استفاده از شمع

شمع یکی از آیتم های بسیار انرژی بخش و در عین حال ارزان است که می توانید با قرار دادن آن در گوشه های مختلف اتاق خواب از جمله بالای تخت، گوشه های دیوار، روی میز یا چسباندن آن روی دیوار همراه با یک شلف یا قفسه شب های زیبایی را در اتاق بوجود آورید.

 

تزیین اتاق خواب

تزیین اتاق خواب

4-ساخت چراغ خواب برای اتاق خواب

دیگر لازم نیست هزینه های بسیار زیادی برای خرید چراغ خواب بپردازید زیرا تنها با مقداری پارچه ضخیم و زیبا و یک لامپ، لیوان و کمی سیم می توانید برای اتاق خواب خود چراغ خواب بسازید و اتاق خود را به یک فضای مجلل تبدیل می کنید. البته شما می توانید برای ساخت چراغ خواب کمی خلاقیت به خرج بدهید، مثلا با استفاده از صدف های دریایی که قیمت زیادی ندارد و یک بادکنک و چسب این چراغ خواب را زیباتر کنید.

 

5-استفاده از قوطی کنسرو و رب به جای گلدان

قوطی کنسرو، رب، خیارشور خود را دور نیندازید، تنها لازم است آن ها را کاملا بشویید و خشک کنید؛ سپس با استفاده از یک اسپری رنگ اطراف آن را کاملا رنگ کنید و بگذارید در آفتاب خشک شود، حالا می توانید با قرار دادن مقداری خاک گل و کاشتن یک گل زیبا در آن اتاق خواب خود را زیباتر کنید، اگر چند قوطی را در کنار یکدیگر قرار دهید با رنگ ها یمختلف قطعا زیبایی آن چندبرابر می شود.

 

6-نردبان های چوبی را به قفسه تبدیل کنید

نردبان های قدیمی اغلب چوبی و با ظرافت خاصی ساخته می شند که ممکن است هنوز هم در برخی منازل از آن ها وجود داشته باشد، اگر چنین وسیله ای در منزل شما وجود دارد بدون آنکه به ساختار آن دست بزنید، می توانید به راحتی با نصب آن بر روی دیوار یک قفسه یا کتابخوانه برای قرار دادن کتاب و اکسسوری های اتاق خواب از آن استفاده کنید؛ اگر رنگ چوبی آن را دوست ندارید می توانید قبل از نصب در اتاق با استفاده از یک اسپری رنگ یکدست آن را رنگ آمیزی کنید.

 

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

 

7-با بطری یا شیشه مربا لوستر بسازید

با استفاده از بطری های شیشه ای دور ریختنی و بدون استفاده می توانید به راحتی برای اتاق خواب خود لوستر بسازید، ابتدا انتهاب بطری را برش دهید و از طرف دیگر بطری یک سیم همراه با لامپ عبور دهید و از سقف آن را آویزان کنید، می توانید ببینید به راحتی و تنها با استفاده از چند وسیله ساده توانستید یک لوسر زیبا بسازید، اگر رنگ های مختلفی از بطری را در کنار هم قرار دهید قطعا زیباتر می شود.

 

8-استفاده از چمدان های قدیمی

با استفاده از چمدان های قدیمی که در منزل دارید و دیگر کاربردی ندارد می توانید فضای گوشه اتاق خواب خود را به زیبایی تزئین کنید، ابتدا با یک اسپری براق کننده کاملا آن را براق و مانند روز اول نو کنید سپس چمدان ها را در گوشه اتاق خود قرار دهید و می توانید با قرار دادن برخی وسایل مانند یک شمع یا کتاب خود به عنوان یک میز کوتاه از آن استفاده کنید. همچنین می توانید با نصب کردن آن روی دیوار مانند یک طاقچه از آن استفاده کنید.

 

9-تزئین اتاق خواب با استفاده از آیینه

با استفاده از آینه های کوچک در سایزهای مختلف می توانید بخشی از دیوار اتاق خود را آینه کاری کنید، تنها کافی است با هزینه بسیار کمی آینه های کوچکی را از شیشه بری ها تهیه کنید یا اگر آینه ای در منزل دارید که از آن استفاده نمی شود به قطعات کوچک تبدیل کنید سپس با طرح مشخصی آن را روی دیوار بچسبانید و علاوه بر زیبایی دیوار به بازتاب نور نیز کمک می کند.

 

تزئین اتاق خواب

تزئین اتاق خواب

10- از ریسه های رنگ یاستفاده کنید

ریسه های رنگی امروزه یکی از وسایل ساده و ارزانی هستند که حتی اگر در منزل شما وجود ندارد می توانید با قیمت کمی از لوازم الکتریکی تهیه کنید و با استفاده از ریسه های نورانی به رنگ های مختلف بخشی از دیوار اتاق خود یا بالای تحت خود را تزئین کنید، همچنین می توانید ریسه را روی پرده اتاق خود نصب کنید و در شب از نور زیبای آن لذت ببرید.

 

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا با معرفی برخی نکات مهم و چندین ایده جذاب برای تزئیین اتاق خواب با وسایل ساده بتوانید اتاق خواب خود را به یک فضای امن و آرام تبدیل کنید تا ساعاتی از شبانه روز را در آن به آرامش بگذرانید و خستگی یک روز کاری را از جسم و روح خود خارج کنید.