مقالات

ترفند های بزرگ نشان دادن اتاق خواب

راهکار بزرگ نشان دادن اتاق خواب

ترفندهای کاربردی برای بزرگ نشان دادن اتاق خواب

داشتن یک اتاق خواب شیک و جذاب که در ابعاد بزرگ هم هست آرزویی است که احتمالا همه ما در پس ذهن خود داریم. اما با توجه به معماری و نقشه کشی ساختمان ها امروزه ابعاد اتاق ها چندان بزرگ نیست. ما به شما کمک می کنیم با استفاده از روش های هوشمندانه و البته تضمینی چیدمان اتاق خود را تغییر دهید و ضمن اینکه ظاهری جدید و منحصر به فرد به اتاق خود خواهید بخشید بلکه باعث می شوید ک اتاقتات بزرگتر از ان چیزی که هست به نظر برسد.

بزرگ نشان دادن اتاق خواب

چکار کنیم اتاق خواب بزرگ تر نشان داده شود؟

راهکار های ساده ای وجود دارد که شما با استفاده از ان ها میتوانید جلوه بزرگتری به ظاهر اتاقتان ببخشید. هر اتاقی از چهار عنصر اصلی سقف، کف، دیوار و در تشکیل شده است. این چهار عنصر در دکوراسیون واتاق همچنین بزرگتر نشان دادن آن بسیار مهم هستند. به منظور بزرگ نشان دادن اتاق خواب از درب هایی با رنگ روشن استفاده کنید. هرچه رنگ آن تیره تر شود موجب می شود تا اتاق کوچکتر شود. رنگ دیوار ها و کف و سقف را نیز هماهنگ با یکدگیر و با یک تناژ برگزینید تا یکدست شوند، چرا که همین یکپارچه بودن آن ها باعث می شود ا محیط اتاق خواب بزرگتر به نظر برسد. در ادامه با چند ترفند ساده و معجزه آسا برای بزرگ نشان دادن اتاق خواب آشنا خواهیم شد.

تخت خواب مولفه یک اتاق خواب

اصی ترین مبلمانی که در چیدمان هر اتاقی قرار داده می شود تخت خواب است. تنوع در طرح و رنگ آن بسیار زیاد است و گزینه های انتخابی بسیاری پیش رو دارید اما بهتر است نمونه ای را انتخاب کنید که دارای ویژگی های زیر باشد:

  • – دارای تاج نباشد، داشتن تاج برای تخ خواب ها علاوه بر این که فضای زیادی از دیوار را اشغال می کند اتاق را نیز شلوغ جلوه می دهد.
  • – تخت خوابی را انتخاب کنید که دارای کشو در بخش پاینی آن باشد تا بتوانید لوازم خود را به راحتی درون آن قرار دهید.
  • – اگراتاق خواب شما به صورت مشترک است از تخت دونفره استفاده کنید و در غیر این صورت با وجود کوچک بودن اتاق خواب الزامی برای خرید نمونه دو نفره آن وجود ندارد.
  • – رنگی روشن را انتخاب کنید که با دیگر مبلمان اتاق خوانایی داشته باشد.

کمد ضرورتی برای هر اتاق خواب

داشتن یک کمد در هر اتاقی جز ضرورات می باشد. اگراتاق شما کوچک است و قصد بزرگ نشان دادن اتاق خواب را دارید باید به سراغ کمد های دیواری بروید. این کمد ها درون دیوار جاساز می شوند و فضای زیادی ازاتاق را اشغال نمی کنند. همچنین بهتر است از سقف اتاق شروع شود تا حالتی کشیده داشته و موجب بلند تر نشان دادن آن نیز بشود. رنگ آن نیز باید با دیوار کناری و همچنین دیگر وسیله های شما ست شود. برای دستگیره های آن نیز میتوانید از نمونه های براق استفاده کنید. قفسه های دیواری نیز در مواقع مورد نیاز می توانند به عنوان یک کمد برای شما محسوب شوند و لوازم خود را درون ان ها قرار دهید.

ترفند بزرگ نشان دادن اتاق خواب

پوشش پنجره عمری حیاتی

برای بزرگتر نشان دادن اتاق خواب باید نور کافی در ان داشته باشید. این نور می تواند از طریق پنجره وارد شود و یا با استفاده از چراغ آن را به محیط القا کنید. قطعا هرچه لامپ بزرگتری نصب کنید میزان نور حاصل شده بیشتر خواهد بود. برای نورپردازی و جذابیت ظاهری آن بهتر است از لوستر، آباژور و … کمک بگیرید. اما این بخشی از ماجرا است و هیچ چیز نمی تواند به اندازه نور طبیعی حس و حالی رویایی به اتاق شما ببخشد البته به شرطی که دارای پنجره باشد. اگر پنجره دارید از ان غافل نشوید. با هر سبک چیدمانی که بریا اتاق خود انتخاب نموده اید یک گلدان شیک و جذاب در مقابل آن بگذارید و با استفاده از پرده های حریر دیزاین پنجره خود را تکمیل کنید. پرده های حریر به دلیل وزن سبک، ضخامت کم و همینطور تنوع رنگی که دارند برای اتاق خواب جز بهترین و البته محبوب ترین ها می باشد.

تاثیر دیوار پوش ها در بزرگنمایی اتاق

برای بزرگتر نشان دادن اتاق خواب از دیوار پوش های مختلفی می توان کمک گرفت. ساده ترین آن ها رنگ کردن دیوار ها است. میتوانید با رنگ های جذاب و دلخواه خود دیوار هایتان را رنگ کنید. به سراغ رنگ های روشن بروید تااتاق شما پر نور تر و زیباتر باشد. کاغذ دیواری های طرح دار نیز برای اتقا خواب مناسب هستند می توانید با استفاده از ان ها اتاقی جذاب و خارق العاده برای خود داشته باشید. طرخ هایی با حطوط شکسته و عمودی که موجب بلند بودن سقف می شود و در نهایت با ایجاد خطای دید سبب می شود تا اتاق خواب شما بزرگتر شود.

بزرگ کردن اتاق خواب

پوشش کف و احساس راحتی بیشتر در اتاق خواب

بزرگ تر نشان دادن اتاق خواب باید با شرط راحیت شما همراه باشد. اینکه وجود یک پوشش نرم و گرم روی کفپوش باعث می شود تا هنگام راه رافتن دراتاق احساس ارامش و راحتی بیشتری داشته باشید. برای زیبایی بیشتر سعی کنید فرشو یا پالاز و … که استفاده میکنید حدود 5 سانتی متر از هر طرف با دیوار فاصله داشته باشد تا موجب بزرگتر شدن محیط نیز شود. روی ان هیچ مبلمانی قرار ندهید. برای اینکه به این خواسته برسید بهرت است در همان ابتدا یک پوشش کوچکتر تهیه نمایید.

اتاق خود را دیزاین کنید

سادگی همیشه زیبا است اما به این معنی نیست که اتاق شما را بزرگتر نشان می دهد. شما در عین ساده بودن می توانید اتاقتان را دیزاین کنید. از مهم ترین اکسسوری هایی که به کار گیری آن ها توصیه می شود آینه های دیواری هستند که نور را هم منعکس میکنند. اگر فضای خالی در اختیار دارید اینه های قدی نیز گزینه خوبی هستند. علاوه بر آینه استفاده از قفسه های دیواری، تابلو ها، عروسک ها و … نیز می تواند برایتان ایده آل باشد تا ظاهری جدید و زیبا به اتاق خواب خود ببخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *