مقالات

نحوه دکوراسیون دفتر کار به سبک کلاسیک

دفتر کار کلاسیک شیک

دکوراسیون کلاسیک انتخابی مطمئن برای دفتر کار شما

داشتن یک دفتر کار شیک و با شکوه یکی از معیار های اساسی در موفق بودن شما خواهد بود. امروزه نفوذ دکوراسیون بر روی ذهن متقاضیان و همچنین تاثیر ان در کسب و کار و فعالیت شما بسیار زیاد است. قطعا اگر به فکر یک دکوراسیون مجلل نباشید از بسیاری از رقبای خود عقب خواهید ماند. صنعت طراحی داخلی و دکوراسیون هر روزه دستخوش تغییرات و تحولات جدیدی است که ان را به سمت مدرنیته شدن سوق می دهد. قطعا اینکه بخواهید هر سال یکبار دکوراسیون خود را عوض کنید باید هزینه زیادی را متحمل شوید. اما به شما یک پیشنهاد اعجاب انگیز داریم و ان انتخاب سبک کلاسیک برای چیدمان دفتر کار شما است که ضمن ایجاد فضایی مستقل و مطمئن، هیچ گاه از مد نمی افتد و بسیار رسمی و زیبا است.

دفتر کار کلاسیک زیبا

مهم ترین شاخصه دکوراسیون کلاسیک دفتر کار کدام است؟

کلاسیک ترکیبی از چیدمان یونانی و رومی است که نقش متریال طبیعی در ان بسیار پر رنگ است. این سبک و طراحی آن همیشه دارای یک سری اصول از قبل تعریف شده است که میتوان به عنوان چهارچوب نیز از ان یاد کرد و شما نمی توانید از ان خارج شوید و باید تا حد بسیار زیادی ان را رعایت کنید. همین اصول و ویژگی ها است که باعث دیده شدن و محبوبیت این سبک شده است و برای دفتر کار شما نیز بسیار مناسب می باشد. از مهم ترین این شاخصه ها میتوان موارد زیر را نام برد:

رعایت تقارن و تعادل در دفتر کار

فضای کار شما باید کاملا منظم و مرتب باشد. این ویژگی دکوراسیون کلاسیک دفتر کار بسیار به نفع شما خواهد بود چرا که باید در ان تعادل و تقارن را رعایت کنید. هر چیزی باید یک فضای جداگانه و مشخص برای خود داشته باشد تا بتوانید همه چیز را سر جای خود قرار دهید. هیچ اضافاتی در دفتر کار شما نباید وجود داشت. این اصل در علم فنگ شویی نیز بسیار مهم است و رعایت کردن ان جز الزامات می باشد.

نقطه کانونی

نقطه مرکزی در هر دکوراسیونی وجود دارد اما رعایت کردن ان در سبک کلاسیک بسیار مهم تر است. میتوانید در دکوراسیون کلاسیک دفتر کار از یک میز بزرگ برای نقطه کانونی استفاده نمایید تا همه توجهات را به سمت خود جلب نماید. بعد از انتخاب این نکته باید دیگر مبلمان و لوازم خود را متناسب با این نقطه انتخاب کرده و محل قرار دادن ان را تعیین نمایید.

دفتر کار کلاسیک لاکچری

رنگ شاخث مهم در دکوراسیون

همه ما سبک کلاسیک را با رنگ قهوه ای میشناسیم. این رنگ به دلیل استفاده از چوب در این سبک به چشم می آید اما تنها رنگ انتخابی نیست و میتوانید ازادانه رنگ های دیگری را هم به راحتی با ان ترکیب نمایید. تنالیته هایی که ایجاد می کنید نباید جیغ باشد و همچنین نباید زیاد روشن باشد. باید به سراغ رنگ های گرم بروید. ترکیب رنگ قهوه ای و کرمی ظاهری بسیار شیک و باشکوه خلق خواهد کرد. برای اشرافی تر نشان دادن فضا میتوانید از ترکیب رنگ های قرمز و سبز زیتونی، فیروزه ای، سرمه ای و … نیز استفاده کنید. در یاد داشته باشید که شما ساعت های طولانی از روز را در این دفتر سپری خواهید کرد و تم رنگی انتخابی باید شما را خسته نکند و کسل کننده نباشد.

پرده های ظریف در دفتر کار کلاسیک

درست است که سبک کلاسیک دکوراسیونی شاهانه دارد و از پرده های مخمل و ابریشم در ان استفاده می شود. اما این نکته برای دکوراسوین منزل است و شما برای فضای کاری و دفتر کار خود باید به سراغ پارچه های ظریف بروید. البته ظریف بودن پارچه به معنی مدرن بودن ان نیست. پارچه های طوری با رنگ های روشن که نور را از خود عبور می دهند و موجب دلباز شدن و بزرگ تر به نظر رسیدن فضا می شوند یم انتخاب ایده ال است.

ایده های برتر دکوراسیون کلاسیک دفتر کار

حال که از انتخاب دکوراسیون کلاسیک برای دفتر کار مطمئن شده اید، وقت ان است که به سراغ ایده های برتر بروید و از ان ها الهام بگیرید. خلاقیت خرج کنید و ازادانه طراحی متناسب با سلیقه و خواسته خود داشته باشید. از مهم ترین ایده هایی که برای داشتن دکوراسوین شیک و جذاب به شما کمک می کند میتوان موارد زیر را نام برد:

دفتر کار به سبک کلاسیک

میز چوبی بزرگ قلب تپنده دفتر کار شما

داشتن یک میز چوبی که دارای پایه های کشیده و البته منبت کاری است، نشان دهنده قدرت یک مدیر است که در پشت ان میز نشسته است. میز چوبی که در مرکز اتاق و چیدمان شما قرار دارد هرچه رنگ تیره تری داشته باشد جلوه زیباتری خواهد داشت.

صندلی مدیریتی کرم یا مشکی در دفتر کار

زمانی که به دلیل کلاسیک بودن سبک انتخابی خود به سراغ چوب می روید ناخوداگاه باید حضور رنگ قهوه ای را در فضا پذیرفته باشید. یک میز چوبی قهوه ای در ترکیب با صندلی مدیریتی کرمی و یا مشکی جلوه یا بی نظیر به خود میگیرد.

مبلمان چرم

چرم نیز از سری متریال های با ارزش و گران قیمت است که میتوانید برای مبلمان دکوراسوین کلاسیک دفتر کار خود انتخاب کنید. چرم رنگ های مختلفی دارد که بسته به نظر شخصی خود میتوانید ان را انتخاب کنید. ترکیب مشکی با قهوه ای، سرمه ای و سفید، خاکستری و کرمی و … رنگ هایی هستند که میتوانن جز تم های انتخابی شما باشند. علاوه بر چرم مبلمان چوبی نیز گزینه مناسبی هستند. میز جلو مبلی را نیز متناسب با همان سرویس مبلمان انتخاب کنید تا بایکدیگر ست شود.

میز چوبی جلوه دهنده فضا شما

زمانی که سبک کلاسیک را انتخاب کرده اید باید به فکر روح بخشیدن به چنین فضایی الهام گرفته از طبیعت هم باشید که ساده ترین ان قرار دادن یک درختچه و یا گلدان که عنصری از طبیعت است، می باشد. برای داشتن ظاهری زیبا و دکوراسیون جذاب در دفتر کار بهتر است از یک میز عسلی در گوشه ای از پنجره استفاده کنید و گلدان مورد نظر خود را روی آن بگذارید. هرچه گلئان شما شاداب تر باشد زیباتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *