مقالات

سان روم گاردن چیست؟

سان روم گاردن

درباره سان روم گاردن چه می دانید؟

با آپارتمانی شدن خانه ها و حذف حیاط های بزرگ و یا به اصطلاح خانه باغ ها، برج های مختلفی در ارتفاعات و طبقات گوناگون سر به آسمان کشیده اند. اما انسان مخلوق طبیعت بوده و همیشه خواهان محیطی سرسبز و زیبا است. حتی آپارتمان نشین شدن نیز نمی تواند مانع دست یابی به این خواسته شود به همین خاطر بسیاری از افراد با حذف حیاط یک سان روم گاردن در پشت بام خود درست می کنند تا محیطی دلباز و کوچکی را داشته باشند.

سان روم گاردن را با روف گاردن اشتباه نگیرید!

از نظر ساختار هر دو با یکدیگر متفاوت هستند. روف گاردن فضای بازی در پشت بام است که می توانید درختان را در آن قرار دهید.اما سان روم یک فضای بسته با دیوار ها و سقف شیشه ای است که به صورت جدا به خانه متصل می شود. البته می توانید آن را به پشت بام نیز منتقل کنید. حتی در برخی خانه های بزرگ که دارای حیاط هستند می توانید در گوشه ای از حیاط نیز آن را داشته باشید. این اتاقک به دلیل شیشه ای بودن نور خورشید را جذب می کند. با یک سان روم گاردن شما به هوای باز و نور طبیعی آفتاب دست خواهید یافت بی آنکه از فضای خانه خارج شده و در برابر عوامل محیطی قرار بگیرید.

دکوراسیون سان روم گاردن

انواع سان روم گاردن را بشناسیم

تنوع آن بسیار زیاد است و انتخاب به عهده شخص شما می باشد. می توانید با بزرگ تر کردن ابعاد از تمامی آن ها در یک اتاقک بهره مند شوید اما اگر با محدودیت فضا مواجه هستید تنها می توانید یکی از آن ها را با در نظر داشتن نیاز و خواسته داشته باشید. انواع سان روم گاردن عبارتند از:

اتاق های چهار فصل

این اتاق که صرفا برای سان روم طراحی می شود قابلیت تنظیم دما و سرد و گرم شدن را دارد، این باعث می شود که بتوانید در هر 4 فصل سال از ،ن استفاده کنید.

اتاق آفتاب

این نمونه یک اتاق فصلی است که به صورت اتاقک شیشه یا به خانه متصل شده و تنها از داخل خانه به آن دسترسی خواهید داشت. با وصل شدن آن به خانه از فضای بیشتری برخوردار شده و می توانید بخشی دنج برای صرف یک نوشیدنی و یا حتی مطالعه کتاب داشته باشید. اتاق آفتاب قابلیت تنظیم دما نداشته و به همین خاطر استفاده از آن در فصل های گرم و یا خیلی سرد ممکن است کمی دشوار باشد.

ایوان

همه ما با ایوان آشنایی داریم. ایوان هایی که همیشه یاد آور خاطرات و دورهمی های دلپذیر برایمان می باشد. جالب است بدانید که ایوان ها نیز جز سان روم گاردن محسوب می شوند که در آن ها به جای شیشه از نرده و یا توری استفاده می کنند. با اینکار علاوه بر تهویه مطبوع هوا و برخورداری از نور خورشید از ورود حیوانات مختلف نیز در امان خواهید بود. قیمت ساخت آن نیز به نسبت دیگر مدل ها مقرون به صرفه تر است.

تفاوت سان روم گاردن و روف گاردن

گلخانه

نمونه گلخانه ای می تواند به سیستم تنظیم دمای خانه متصل شده و یک فضای مناسب برای نگهداری از گل و گیاه در هر 4 فصل سال باشد، همچنین می توانید از زیبایی آن نیز بهره مند شوید اما باید میزان رطوبت لازم برای گلدان ها و گیاهان خود را نیز تامین نمایید.

سان روم گاردن را در کجا بگذاریم؟

این یک محفظه شیشه ای است. شیشه های آن با توجه به نوع های مختلف متفاوت است. می توانید از نمونه های سکریت یا همان شیشه های نشکن نیز استفاده کنید. هر کدام از آن ها قیمت متفاوتی به نسبت یکدیگر خواهند داشت. برای انتخاب محل اتاقک، در قدم اول بهتر است منظره رو به رو آن را در نظر بگیرید. قطعا داشتن منظره زیبا پشت یک دیوار شیشه ای می تواند بسیار لذت بخش باشد. علاوه بر این به طراحی داخلی خانه، نیاز خود و همچنین مساحت اتاق توجه کنید و در نهایت بهترین مکان را برای قرار دادن آن انتخاب نمایید.

متریال ساخت سان روم گاردن

برای ساخت آن متریال های گوناگونی وجود دارد و نحوه انتخاب آن به سبک دکوراسیون خانه و نوع متریال سازنده خانه تان بستگی دارد. اگر بتوانید متریال مشابه با خانه تان را برای ساخت آن استفاده کنید از نظر ظاهری نیز یک یکپارچگی با معماری خانه تان ایجاد خواهید کرد. از رایج ترین متریال می توان موارد زیر را نام برد:

آلومینیوم

درست است که آلومینیوم یک عایق مناسب محسوب نمی شود اما زیبایی قابل قبولی داشته و مقاوم است که می توانید برای ساخت سقف نیز از ان استفاده کنید.

نحوه چیدمان سان روم گاردن

وینیل

از رایج ترین متریال برای ساخت این سازه های کوچک و جذاب است که قیمت مناسبی داشته و بسایر مقاوم است. نگهداری از آن نیز بسیار راحت بوده و قابلیت رنگ پذیری بالایی دارد. درون آن به جهت افزایش مقاومت از لایه های الومینیومی و یا فولاد گالوانیزه استفاده شده است.

چوب

چوب جز متریال های همیشه حاضر در صحنه بوده و برای ساخت سازه های مختلفی همچون سان روم استفاده می شود. البته این نکته را در نظر داشته باشید که چوب های باید به صورت دوره ای بررسی شده و در صورت خرابی تعویض شوند. زیبایی ظاهری آن بسیار چشمگیر می باشد و از نظر قیمت نیز کمی گران تر است.

از چه متریالی برای سقف استفاده می شود؟

برای سقف این سازه شما دو گزینه بیشتر ندارید. یا آن را به صورت شیشه ای انتخاب کرده و ویو جذابی و منحصر به فردی از آسمان را داشته باشید و یا غیر شیشه ای باشد که در این صورت از متریال ساخت بدنه آن می توانید برای سقف هم استفاده کنید. اما اگر انتخاب شما سقف شیشه ای است می توانید از پلی کربنات و یا شیشه استفاده کنید. پلی کربنات ها از ترموپلاستیک های شفاف و بسیار مقاوم ساخته شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *